…normaalilta, sisäiseltä ja luontaiselta rytmiltään iltapainotteinen ja tunnettu yökukkuroija muuttuukin illantorkuksi, joka hamuilee peittoa korville jo viimeistään ennen iltakymmentä (usein siirtyy sängyn puolelle jo ysiltä kun energia ei riitä edes Netflixiin)
…vastaavasti aamuihmistä ei silti löydy ikinä, koskaan. MIKSI? Niin väärin.
…haave iltapäiväkaljoittelusta terdellä upeassa keväisessä auringon paisteessa elää vahvana ja ohi kulkiessa katselet hymistellen (ja janoisena) iloista terdekansaa
…ja sit käykin näin
…ja perjantai- SEKÄ lauantai-iltojen huuma tarkoittaa kahta kylmää kaljaa ja elokuvaa (kotona) iltaseitsämältä
…tai sit ihan vaan sitä peittoa ja tyynyä.
…on ihan pihalla opiskelusta ja päätyy tekemään nopeita ratkaisuja ja toivoo, että asiat selkeytyy
…asiat tuntuvat olevan umpisolmussa niin mies lukee ajatuksiasi ja tarjoaa rentoutumis- ja pakokeinon
…silti ihan oikeasti nautit siitä mitä teet ja uuden oppimisesta, vaikka jännittääkin tosi paljon
…matkustamisen, harkan, kandiryhmän ja intensiivisen verkkokurssin suorittamisen lisäksi minussa on potentiaalia myös silmäpussin kasvattajaksi
Siinäpä huhtikuinen lärvikatsaus, silvuplee.
No jopas oli lärvistö;D
Pään käyttö on yllättävän rasittavaa ja vaatii lepoa, kyllä susta vielä se terassikone kehkeytyy kunhan tasaantuu. Jeren ajoitus oli enemmän kuin kohdillaan=)
Mulla taas on ollut päinvastaista toimintaa, jeppe-projekti eli alkoholinkäytön runsas vähentäminen on tuonut mukanana ihan tolkutomasti energiaa ja viiden tunnin yöunien jälkeen pää alkaa toimimaan sillä siunaaman sekunnilla kun saan simmut auki vaikka tekisi mieli kuinka notkua sängyssä ja nukkua vielä pari tuntia.
No rest for the wicked ja ei kun ylös, kahvinkeittöön ja kone auki=)
TykkääTykkää
Joo totta, yllättävän kuormittavaa on kun ottaa aivonsa käyttöön! 😂
Hei jes tsemppistä sulle tuohon alkohommeliin! Hyvältä kuulostaa. 😊
TykkääTykkää
Voidaan ottaa jossain vaiheessa kisa, et kumman silmäpussit roikkuu lähempänä polvia. :’D
TykkääLiked by 1 henkilö
Kiinni veti! 😂
TykkääTykkää
Polvipussikisa;DDD
TykkääLiked by 1 henkilö
Hauska postaus! 💙
TykkääLiked by 1 henkilö
Tänksis! 😄
TykkääTykkää